Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

Restaurace „Na Vyšehradě“ Sedlčany

FANTASTICKÉ STEAKY

NEJLEPŠÍ MASA Z CELÉHO SVĚTA

O nás

fotof4 0099

Tradice pohostinství je spojená s naší rodinou po dobu asi 500 let. Sám název je odvozen od sousloví "výše hradu", kde hradem je nazýván tehdy opevněný románsko-gotický kostel sv. Martina postavený okolo roku 1294.

 

Původní zájezdní hostinec byl v roce 1935 opraven a přestavěn panem Františkem Markem na pohostinství. Za druhé světové války byly Sedlčany vystěhovány a tento osud se nevyhnul ani rodině Markových (rodina byla vystěhována do nedalekého Vysokého Chlumce). Pohostinství bylo okupanty použito jako skladiště map, pod jejichž vahou se propadl strop. Po návratu domů byl tedy Fr. Marek opět nucen pohostinství znovu opravit a začít znovu.

 

V roce 1953 bylo pohostinství dělnickou třídou vyvlastněno. Manželé Markovi zůstali jako zaměstnanci pohostinství do roku 1960, kdy p. Marek ze zdravotních důvodů musel opustit svou milovanou práci. Nedlouho poté v roce 1964 pan Marek zemřel. Tři desítky let manželka pana Marka sledovala s těžkým srdcem úpadek pohostinství ze svého domu v sousedství. Po třiceti letech byl objekt v dezolátním stavu vrácen rodině.

 

Do stávajícího stavu se podařilo objekt přebudovat díky pomoci celé rodiny a přátel pod vedením současného provozovatele.

 

Doufáme, že se Vám v naší rodinné restauraci bude líbit.

 

 

Spolumajitel a provozovatel p. Richard Svoboda, vnuk pana Františka Marka.

ZPĚT

Rezervace stolu
můžete provést na tomto telefonním čísle, nebo e-mailu...
Restaurace „Na Vyšehradě“ Sedlčany (mapa)
Richard Svoboda, Za nemocnicí 1064, 264 01 Sedlčany
IČ: 74633481